Kontakt z nami

Edukacja

Projektowanie Europy: studenci ESCP dowiadują się o reformach gospodarczych i społecznych w sercu Europy

DZIELIĆ:

Opublikowany

on

Designing Europe to interaktywne i wciągające doświadczenie edukacyjne dla studentów studiów magisterskich na kierunku zarządzanie w ESCP Business School. Ma na celu pokazanie, w jaki sposób funkcjonowanie instytucjonalne UE może służyć zasadniczym zmianom, które musimy osiągnąć.

W tym roku, w kontekście zbliżających się czerwcowych wyborów europejskich, ponad 1,200 studentów studiów magisterskich na kierunku zarządzanie ESCP z 5 europejskich kampusów (Paryż-Londyn-Berlin-Turyn-Madryt) zostanie przedstawionych instytucjom UE i będzie pracować nad tematycznym temat w Parlamencie: Zielony Ład.

ESCP szkoli swoich przyszłych liderów w zakresie funkcjonowania UE

Już szesnasty rok z rzędu około 1,240 studentów studiów magisterskich z zarządzania ESCP ma możliwość wzięcia udziału w symulowanej sesji Parlamentu Europejskiego w dniach 6 i 7 marca 2024 r. Dzięki ćwiczeniom polegającym na odgrywaniu ról projekt Designing Europe umożliwia studentom zrozumienie praktycznych zagadnień funkcjonowania UE. Wcielając się w rolę posła do Parlamentu Europejskiego, każdy student włącza się w negocjacje – w języku angielskim – zakończone głosowaniem i przyjęciem projektu uchwały przez Parlament Europejski. Przedstawiciele delegacji zabierają głos, aby bronić swoich propozycji, które są omawiane w trakcie debat. Następnie studenci przedstawiają swoje projekty palecie i bronią ich jak prawdziwi eurodeputowani

Celem projektu jest podniesienie świadomości przyszłych liderów szkoły na temat instytucji i procesów unijnych.

Etapy projektowania Europy:

Kurs online pozwalający zrozumieć podstawy działania instytucji europejskich;

Prezentacja na terenie kampusu na temat gry symulacyjnej głosowania na prawo i odgrywania ról

Gra symulacyjna głosowania nad ustawą obejmująca 4 godziny warsztatów na każdą delegację pierwszego dnia: uczniowie odgrywają swoją rolę i przygotowują wkład do ostatecznej uchwały (przedstawianej i głosowanej następnego dnia na sesji plenarnej).

reklama

Projektowanie Europy ma na celu pomóc uczniom zrozumieć:

Logika i stanowiska europejskich graczy instytucjonalnych;

Jak negocjowane i przyjmowane są decyzje UE

Główne wyzwania stojące przed UE, szczególnie w obszarach gospodarczych, społecznych i środowiskowych (na przykład poprzez wdrożenie Europejskiego Zielonego Ładu).

Ćwiczenie dydaktyczne wzmacniające europejski model ESCP

Jedną z głównych wartości dodanych Designing Europe jest promowanie studiów europejskich, wykraczających poza specjalistyczne kursy w ramach szkolnictwa wyższego (nauki polityczne lub prawo europejskie), poprzez skierowanie ich do studentów międzynarodowej szkoły biznesu. Program pomaga także rozwijać poczucie przynależności europejskiej wśród studentów i społeczności uniwersyteckiej jako całości.

„Oprócz przekazywanej wiedzy studenci wzmacniają także swoje umiejętności miękkie. To prawdziwe doświadczenie polegające na uczeniu się przez działanie. Projektowanie Europy musi być kluczowym europejskim elementem ich programu studiów w ramach naszego programu szkoleniowego, opartego na wyrafinowanym połączeniu kursów i praktyczne doświadczenie w kontekście wielokulturowym” – podkreśla Yves Bertoncini, konsultant ds. europejskich, profesor afiliowany i koordynator pedagogiczny Designing Europe.

„Ta inicjatywa jest bardzo doceniana przez naszych uczniów i wzmacnia naszą europejską tożsamość oraz DNA naszej szkoły, której celem jest kształcenie przyszłych międzynarodowych menedżerów. W czasie, gdy świętujemy pięćdziesiątą rocznicę naszego europejskiego modelu, Designing Europe idealnie pasuje do mieszania się kultur i informacji. Dlatego jesteśmy dumni, że dzięki temu projektowi możemy zjednoczyć nasze kampusy na rzecz europejskiej doskonałości, otwartości na świat i postępu. W czasie, gdy poważne przemiany środowiskowe, społeczne i technologiczne przypominają nam o znaczenie instytucji europejskich, jesteśmy przekonani o znaczeniu pracy nad zaangażowaniem naszych studentów, którzy jutro będą gotowi wywrzeć realny wpływ na nasze społeczeństwo” – podsumowuje Léon Laulusa, dyrektor zarządzający ESCP.

O ESCP Business School

Szkoła Biznesu ESCP powstała w 1819 roku. Szkoła postawiła na nauczanie odpowiedzialnego przywództwa, otwartego na świat i opartego na europejskiej wielokulturowości. Sześć kampusów w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie to odskocznia, która pozwala studentom doświadczyć europejskiego podejścia do zarządzania.

Kilka pokoleń przedsiębiorców i menedżerów zostało wychowanych w głębokim przekonaniu, że świat biznesu może pozytywnie nakarmić społeczeństwo.

To przekonanie i wartości wyznawane przez ESCP – doskonałość, wyjątkowość, kreatywność i wielość – na co dzień kierują naszą misją i budują jej wizję pedagogiczną.

Każdego roku ESCP przyjmuje ponad 10,000 5,000 studentów i 130 menedżerów ze XNUMX różnych narodowości. Jej siła leży w wielu programach szkoleń biznesowych, zarówno ogólnych, jak i specjalistycznych (licencjat, magister, MBA, Executive MBA, doktorancki i Executive Education), z których wszystkie obejmują doświadczenie w wielu kampusach.

Wszystko zaczyna się tutaj. Strona internetowa: www.escp.eu

Śledź nas na Twitterze: @ESCP_BS

Udostępnij ten artykuł:

EU Reporter publikuje artykuły z różnych źródeł zewnętrznych, które wyrażają szeroki zakres punktów widzenia. Stanowiska zajęte w tych artykułach niekoniecznie są stanowiskami EU Reporter.

Trendy